вівторок, 23 квітня 2019 р.

Забуттю не підлягає...


26 квітня виповнилося 33 роки з дня найсерйознішої техногенної катастрофи в історії нашої країни і всього людства - аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. У результаті аварії стався викид величезної кількості радіоактивних речовин з активної зони реактора -  йод-131, цезій-134, -137, стронцій-90, плутоній-239, плутоній-240, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані.
       Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України. В життя мільйонів людей увійшли слова «радіація», «зона», «ліквідатор», «відселення».
       А на квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, до якого не можна підходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.
До цієї дати, для студентів ПТУ №14 бібліотекар міської бібліотеки №2 Рядних І.Л. підготувала екологічний захід «Забуттю не підлягає». Присутні послухали розповідь про події того часу, переглянули відео-презентацію та уривки з фільму «Метелики».



Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті.


Немає коментарів:

Дописати коментар