понеділок, 27 вересня 2021 р.

Творець української історіографії

 

«… Заборони треба зняти і дати українцям повну свободуі спроможність розвивати своє письменство, науку і штуку (мистецтво),своє життя громадське.

Треба горнутися до свого українського, заохочувати до нього,

розширювати його всякими способами».

М. С. Грушевський

Грушевський Михайло Сергійович-український історик; громадський та політичний діяч; Голова Центральної Ради УНР (1917-1918); академік ВУАН (1923) та АН СРСР (1929) – вчений світового рівня; член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця; дійсний член Чеської АН (1914); почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917); багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897-1913) ;завідувач кафедри історії Львівського університету (1894-1914); автор понад 2000 наукових праць.

29 вересня Михайлу Сергійовичу виповнюється  155 років від дня народження.

Новокаховська міська бібліотека №2 підготувала онлайн–інформ–огляд «Творець української історіографії».

Україна пишається людьми, які так багато зробили для незалежності,свободи та процвітання. Своєю працею М.С. Грушевський закладав міцні підвалини української державності. Пам’ять про нього вічна, наукові праці – невичерпне джерело мудрості на всі віки.

Онлайн–інформ-огляд можна переглянути за посиланням:

                                         https://youtu.be/IDGAFle8h10 



Монологи масових розстрілів

29–30 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.

В Новокаховській міській бібліотеці  №2 підготували тематичну полицю  та буклет «Монологи масових розстрілів» до цієї сумної дати.

Тож вшановуємо і пам’ятаємо десятки тисяч розстріляних. Історична справедливість та історична пам’ять, без яких не може розвиватися людство, для України дійсно є дуже важливими. Це є подією світового масштабу, щоб наголосити, що подібні трагедії не мають повторюватися.




Немає коментарів:

Дописати коментар